Zaščitimo naše starejše soobčane

10. 04. 2020
Zaščitimo naše starejše soobčane

Zaradi razlogov, ki jih še ne poznamo v celoti, pri starejših, ki zbolijo za novo virusno boleznijo COVID-19, bolezen pogosteje poteka v težji obliki. Nevarnost zapletov je večja tudi pri kronično bolnih. Zato je zelo pomembno, da starejši natančno sledijo nasvetom strokovnjakov glede zaščitnih ukrepov, prav tako pa je odgovornost vseh, da poskrbimo za kar največjo varnost starejših sodržavljanov.

 

Epidemija korona virusa za vse nas pomeni okoliščine negotovosti, na katere ljudje pogosto odreagiramo s strahom, tesnobo in tudi jezo, kar so normalni človeški odzivi. Starejši ljudje imajo to prednost, da so se že večkrat kot mlajši znašli v negotovih situacijah, jih uspešno preživeli in pri tem zbrali neprecenljive življenjske izkušnje. Imajo modrost, znanje in veščine, kako vzdržati v težkih časih, zato so mlajšim lahko zgled in vzor. V času epidemije nove virusne bolezni je zelo pomembno, da omejimo druženje, da vzdržujemo varno razdaljo med ljudmi, da iščemo nove načine vzdrževanja stikov z najbližjimi in da se strogo držimo higienskih navodil – vse to preprečuje širjenje okužbe s korona virusom, daje varnost in omogoča kakovostno življenje.

 

Dolžnost vseh je, da zaščitimo naše starejše sodržavljane in se vsi potrudimo zmanjšati tveganja, ki jih zanje prinaša novi korona virus.

 

Informacije in praktične napotke za preventivno ravnanje v času epidemije novega koronavirusa boste našli v naslednjih infografikah NIJZ:

 

Priporočila za starejše v času epidemije nove virusne bolezni COVID-19  

Epidemija nove virusne bolezni COVID-19 in starejši 

Priporočila za starejše v času epidemije nove virusne bolezni COVID-19 

 

Bodimo odgovorni! Podprimo starejše in kronično bolne!